Menu strony

Klasyczny strój na ważne wyjście – w jaki sposób go dziś dobierać, aby być ubranym stosownie do okazji?

Dosyć często obserwuje się osoby ubrane niestosownie do konkretnej okazji. Tymczasem, wystarczy jedynie poświęcić kilka chwil by wybrać odpowiedni strój oraz wyglądać bardzo elegancko. Jak w takim razie sobie poradzić z takim wyzwaniem? Co w pierwszej kolejności trzeba mieć na uwadze, aby nie zaliczyć modowej wpadki?


sukienka
Najważniejszy jest umiar. Lepiej być ubranym zbyt skromnie niż zbyt wystawnie. Bazą w garderobie każdej kobiety jest klasyczna sukienka wieczorowa w kolorze czarnym, czyli kultowa już „mała czarna” -> To niezwykle uniwersalny strój, który można odpowiednio modyfikować, dopasowując do niego najlepsze dodatki. Przykładowo, jeśli konieczne są sukienki wyjściowe, w takim przypadku wystarczy założyć efektowną biżuterię oraz standardowe szpilki w odpowiednim kolorze. Jeżeli biżuteria posiada kolorystyczne akcenty, czółenka mogą zostać do nich przystosowane.

Dodatkowo, normalną czarną sukienkę może odmienić pasek w talii, w szczególności jeżeli jest ona szczupła i warta podkreślenia. Świetne „małe czarne” posiada w swojej ofercie marka bon prix, lubiana przez kobiety. Taka sukienka to także znakomita stylizacja na imprezę w gronie znajomych, a nawet na co dzień, jeżeli włoży się płaskie balerinki i delikatną, skromną biżuterię. Jest ona wobec tego źródłem nieskończonych możliwości. Biżuterią, która idealnie uzupełni sukienki codzienne są zegarki damskie. Zegarki biżuteryjne mogą być również akcentem w stylizacji wieczorowej.

Czy zaciekawił Cię artykuł? Tak? To nadchodzimy z informacją, że mamy dla Ciebie darmowy dostęp do nowych postów pod poniższym linkiem.

Naturalnie, dostosowując biżuterię koniecznie należy zachować odpowiedni umiar, jako że w odmiennym wypadków można uzyskać wręcz groteskowy wynik. Świetną stylizację można stworzyć z artykułów: bon prix.

zegarek
Poza ponadczasową już „małą czarną”, współcześnie coraz więcej pań decyduje się też na „małą białą” bądź „małą czerwoną”. Oczywiście, jeżeli planuje się wyjście na eleganckie przyjęcie, na którym jest określony dress code, należy koniecznie wziąć go pod uwagę. Przykładowo, na bal dobrze jest wybrać suknię długą, odpowiednio strojną. W sytuacji, kiedy ma się jakiekolwiek problemy dotyczące stroju, o radę można zapytać organizatora wydarzenia, który powinien udzielić niezbędnych informacji. Dziś etykieta ubiorów nie jest już tak sztywna, a jej wymagania traktuje się o wiele swobodniej, toteż przystosowanie pasującego stroju już dużo łatwiejsze.
2022/11/30, 07:19