Menu strony

Co symbolizuje powszechnie wykorzystywany w jubilerstwie znak nieskonczoności?

Chyba każdy z nas spotkał się kiedyś ze starożytnym symbolem pod nazwą Uroboros, który przedstawia węża zjadającego własny ogon. Symbol ten jest od XVII w. używany również w matematyce w postaci przewróconej poziomo ósemki.


oferta


Taki znak jubilerzy chętnie stosują do wytwarzania precjozów.


kobiety


Oznacza on nieskończoność i cykliczność natury, koncepcję odrodzenia, perfekcję, harmonijność, równowagę energii, ciągłość przemian i dostatek. Jest nie tylko niezwykle elegancki, ale także bez wątpienia piękny. Dlatego też jubilerzy tak chętnie sięgają po taki symbol. Jest wykorzystywany w wypadku łańcuszków czy też pierścionków. materiałem do jego produkcji jest najczęściej srebro albo złoto. Produkty z takim znakiem mogą podarować sobie np. przyjaciółki bądź młodzi małżonkowie - oni szczególnie mogą potrebować obfitości oraz szczęścia.


Więcej treści

Niedrogie ozdoby przeznaczone dla dosłownie każdej kobiety, czyli polskie hurtownie z biżuterią

fryzury
Rodzai biżuterii dla kobiet istnieje niewiarygodnie wiele i nie mówimy tutaj jedynie o ich różnorodności, który dotyczy ich zastosowania (dla przykładu noszenia na szyi, palcach u dłoni, naszych przegubach, łydkach itd.), lecz także na temat materiałów, z których to są robione.


Przykładowo jeżeli chciałbyś, aby Twoja wybranka wiedziała, że ją bardzo kochasz, mógłbyś dać jej taką, np. bransoletkę. Dlatego też jeśli interesuje Cię symbol nieskończoności biżuteria z takim motywem jest do nabycia u każdego dobrego jubilera. A kto wspomniał, że nie mógłbyś zlecić biżuterii z dodatkowym imieniem Twej wybranki? Napis mógłby być wygrawerowany lub stanowić oddzielny element. Osoby bardziej wymagające mogłyby także zakupić produkt wysadzany szlachetnymi kamyczkami. A przecież diamenty także są wieczne.


Wersje stworzone dla mężczyzn są za to grubsze. Dla przykładu popularne są bransolety dla mężczyzn, które posiadają znak nieskonczoności wykonany ze złota o próbie 333 i oferowane w cenie ok. 100zł.
2017/12/04, 10:05