Menu strony

Co symbolizuje powszechnie wykorzystywany w jubilerstwie znak nieskonczoności?

Chyba każdy z nas spotkał się kiedyś ze starożytnym symbolem pod nazwą Uroboros, który przedstawia węża zjadającego własny ogon. Symbol ten jest od XVII w. używany również w matematyce w postaci przewróconej poziomo ósemki.
oferta


Taki znak jubilerzy chętnie stosują do wytwarzania precjozów.


kobiety


Oznacza on nieskończoność i cykliczność natury, koncepcję odrodzenia, perfekcję, harmonijność, równowagę energii, ciągłość przemian i dostatek. Jest nie tylko niezwykle elegancki, ale także bez wątpienia piękny. Dlatego też jubilerzy tak chętnie sięgają po taki symbol. Jest wykorzystywany w wypadku łańcuszków czy też pierścionków. materiałem do jego produkcji jest najczęściej srebro albo złoto.

Nasz artykuł jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę na następne posty? Zatem nie wahaj się i klikaj bielizna męska z własnym nadrukiem w podany link.

Produkty z takim znakiem mogą podarować sobie np. przyjaciółki bądź młodzi małżonkowie - oni szczególnie mogą potrebować obfitości oraz szczęścia.


Przykładowo jeżeli chciałbyś, aby Twoja wybranka wiedziała, że ją bardzo kochasz, mógłbyś dać jej taką, np. bransoletkę. Dlatego też jeśli interesuje Cię symbol nieskończoności biżuteria z takim motywem jest do nabycia u każdego dobrego jubilera. A kto wspomniał, że nie mógłbyś zlecić biżuterii z dodatkowym imieniem Twej wybranki? Napis mógłby być wygrawerowany lub stanowić oddzielny element. Osoby bardziej wymagające mogłyby także zakupić produkt wysadzany szlachetnymi kamyczkami. A przecież diamenty także są wieczne.
Wersje stworzone dla mężczyzn są za to grubsze. Dla przykładu popularne są bransolety dla mężczyzn, które posiadają znak nieskonczoności wykonany ze złota o próbie 333 i oferowane w cenie ok. 100zł.
2022/03/09, 07:33