Menu strony

Buty dla sportowców

Wiosna to idealny czas, by zacząć uprawiać jakiś sport. Jeśli chcesz dbać o kondycję, musisz nabyć dobry sprzęt do treningów. Kluczowym elementem w arsenale sportowca są dobrze dobrane buty. Niedużo osób wie, że bieganie po ścieżkach jest w zasadzie złe dla ludzkich stawów.

Jeżeli ten tekst wydaje Ci się ciekawy, sprawdź naszą informację (https://www.vivamedica.pl/uslugi/terapia-kregoslupa/) opisującą analogiczny temat. Najprawdopodobniej ona również Cię zainteresuje.

By zredukować te niszczycielskie efekty sportu, trzeba wybrać buty, który efektywnie amortyzują nacisk. Lekarze, zajmujący się fizjologią wysiłku, wymyślili modele idealne do różnych odmian sportów. W tym wpisie opisujemy 3 modele butów (dwa egzemplarze do biegania, jeden do siatkówki), przejrzyj ich opisy i przemyśl, które preferujesz.


Asics Gel Pulse 4

Zaawansowane buty pasujące trafnie do truchtania. Zostały wyprodukowane z leciutkich związków, które wyróżniają się wysokim poziomem amortyzowania. Znakomicie nadają się do biegania po twardych powierzchniach, takich jak szosa. Buty te są sprzedawane w odcieniu szaro-błękitnym. Na zdobycie butów Asics Gel Pulse 4 musisz przeciętnie przeznaczyć prawie trzysta złotych.

Asics Gel-Rocket 6

Świetne obuwie, które jest zaprojektowane do gry w siatkówkę. Uprawianie tego sportu wymaga umiejętności skakania, Asics Gel-Rocket 6 znacznie wspomaga grającego w tej czynności. Te buty da się stosować też do innego typu sportów, które uprawia się w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ Asics Gel-Rocket 6 zostały dostosowane do parkietu i hal. Buty są sprzedawane w 3 barwach i kosztują zazwyczaj prawie dwie setki złotych.

Asics Gel-Zaraca

Następne obuwie, które najlepiej sprawdzi się podczas joggingu. Zaawansowane związki zastosowane do uszycia obuwia Asics Gel-Zaraca powodują, że sportowiec świetnie wyczuwa powierzchnię, po jakiej biegnie. Tak samo jak model Asics Gel Pulse 4, należy je wybierać na bieganie po stabilnych podłożach. Model jest dostępny w ożywczym kolorze zielonym i zazwyczaj trzeba na niego wyłożyć dwieście osiemdziesiąt dziewięć złotych.
Wprowadził: Arek
2020/01/17, 07:10