Menu strony

Buty dla sportowców

Wiosna to idealny czas, by zacząć uprawiać jakiś sport. Jeśli chcesz dbać o kondycję, musisz nabyć dobry sprzęt do treningów. Kluczowym elementem w arsenale sportowca są dobrze dobrane buty. Niedużo osób wie, że bieganie po ścieżkach jest w zasadzie złe dla ludzkich stawów. By zredukować te niszczycielskie efekty sportu, trzeba wybrać buty, który efektywnie amortyzują nacisk. Lekarze, zajmujący się fizjologią wysiłku, wymyślili modele idealne do różnych odmian sportów. W tym wpisie opisujemy 3 modele butów (dwa egzemplarze do biegania, jeden do siatkówki), przejrzyj ich opisy i przemyśl, które preferujesz.

Asics Gel Pulse 4

Zaawansowane buty pasujące trafnie do truchtania. Zostały wyprodukowane z leciutkich związków, które wyróżniają się wysokim poziomem amortyzowania. Znakomicie nadają się do biegania po twardych powierzchniach, takich jak szosa. Buty te są sprzedawane w odcieniu szaro-błękitnym. Na zdobycie butów Asics Gel Pulse 4 musisz przeciętnie przeznaczyć prawie trzysta złotych.

Asics Gel-Rocket 6

Świetne obuwie, które jest zaprojektowane do gry w siatkówkę. Uprawianie tego sportu wymaga umiejętności skakania, Asics Gel-Rocket 6 znacznie wspomaga grającego w tej czynności. Te buty da się stosować też do innego typu sportów, które uprawia się w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ Asics Gel-Rocket 6 zostały dostosowane do parkietu i hal. Buty są sprzedawane w 3 barwach i kosztują zazwyczaj prawie dwie setki złotych.

Asics Gel-Zaraca

Następne obuwie, które najlepiej sprawdzi się podczas joggingu. Zaawansowane związki zastosowane do uszycia obuwia Asics Gel-Zaraca powodują, że sportowiec świetnie wyczuwa powierzchnię, po jakiej biegnie. Tak samo jak model Asics Gel Pulse 4, należy je wybierać na bieganie po stabilnych podłożach. Model jest dostępny w ożywczym kolorze zielonym i zazwyczaj trzeba na niego wyłożyć dwieście osiemdziesiąt dziewięć złotych.
Wprowadził: Arek
2018/07/12, 10:45