Menu strony

Przymioty lecznicze bursztynu: na reumatyzm, dychawicę, nadciśnienie, migreny

Czy bursztyn faktycznie posiada właściwości uzdrawiające? Medycyna naturalna dawno doceniła zdrowotne właściwości kamienia mienionego niegdyś złotem Północy.


bransoletki z bursztynu


Zaleca zatem nalewkę bursztynową, wkładanie bransoletki z bursztynu albo stosowanie kosmetyków z niego wytworzonych. Jantar wspomaga kurację reumatyzmu i astmy, obniży ciśnienie i przyspiesza gojenie ran.


Więcej treści

Musimy troszczyć się o swoje zdrowie - kompleksowo, co znaczy, że należy podumać o swym ciele ogólnie

skarpety bambusowe
Duża grupa ludzi stara się troszczyć się o swe zdrowie. Myjemy się, korzystamy z kosmetyków. Próbujemy podchodzić do zagadnienia kompleksowo - to znaczy, że dbamy o swą twarz i inne części ciała.


rower


Określenie bursztyn wywodzi się z języka niemieckiego. Boernstein jest to gorejący kamień. Słowianie zwali go jantarem. Od stuleci urzekał tym, że przypalany wydzielał intensywny zapach, łatwo się rozkruszał, był ciepły w dotyku jak też, jak żaden kamień, można było go bez trudu naelektryzować. W ówczesnej medycynie zalecano, aby sproszkowany bursztyn kłaść pod pościel, bowiem leczył niespanie. Mikstury z niego przyśpieszały podobno gojenie ran i uspokajały nerwy. Wedle Encyklopedii Brytyjskiej, bursztyn jest to jeden z lepszych specyfików na niedomagania gośćcowe jak też astmatyczne. Bursztyn wciąż stanowi zagadkę dla naukowców, choć wiele mówią o jego niezwykłej, energetycznej właściwości. Mimo licznych badań nie zdefiniowano jednak, na czym ona dokładnie polega. Specjaliści od medycyny naturalnej mniemają np., iż każdego z nas okrywa pole elektromagnetyczne. W skutek napięcia czy choroby pojawia się w nim nadmiar dodatnich ładunków.
1 2