Menu strony

Sposób nadrukowywania na tkaninach

Koszulki z napisami już od lat 60-tych ubiegłego wieku stanowią wyśmienite medium służące objawianiu swoich myśli i opinii. Od owego czasu technologie umożliwiające inskrypcje na koszulkach bądź materiałach nadzwyczaj się rozwinęły.
Pod spodem przedstawimy najnowsze i najbardziej popularne metody nanoszenie nadruków na tkaniny.

t-shirt
Sitodruk - najdawniejsza metoda ozdabiania konfekcji czerpiąca z tak zwanego malowania przy pomocy szablonu, jakie było znane już w zamierzchłych Chinach i Japonii. Dzięki owej technice graficznej możemy wykonywać wielokolorowe nadruki (nadruki na koszulki) na syntetyku, tkaninie oraz papierze. Tego typu druku potrzebna będzie maszyna do sitodruku. Metoda ta polega na transferowaniu wzoru za pomocą matrycy przypominającej siatkę. W miejscach prześwitów przeciska się farbkę, a później przenosi ją na tworzywo.

Technika powielania obrazów metodą sitodruku (obok szablonów, jest najprostszym sposobem na rozprzestrzenienie plamy koloru na materiale o płaskiej powierzchni.

Więcej treści

Pełne elegancji koszulki przeznaczone dla mężczyzn

koszulka 4xl
Dopasowane do mnogich stylizacji koszulki dla panów warto zawsze mieć pod ręką. Bawełniane koszulki znajdziemy w wielu sklepach, więc dlaczego nie rozejrzeć się za ciekawymi dla nas modelami.


Wyróżnia się ona wysoką rozdzielczością, zupełnym kryciem odcienia, odwzorowywaniem złożonych wzorów, dużą prędkością druku oraz niezwykle wyraźnymi i nasyconymi odcieniami. Ponadto jest to wodoodporna, atrakcyjna cenowo, trwała na czynniki pogodowe oraz opłacalna w dużych nakładach metoda nadruku, która ma znaczną wytrzymałość mechaniczną (zobacz tutaj). Nastręcza jednak nieodzowności przygotowania matrycy jak też jest nieintratna dla niskich nakładów.

Termonadruk - technika uzyskiwania nadrukowywania, jaka polega na cieplnym wgrzaniu w wybrany materiał wcześniej przygotowywanej grafiki pokrytej klejem. Kształty nanosi się przy pomocy wzorników lub przyrządów służących masowemu powielaniu.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tu.

Termonadruk stanowi dość łatwy w przygotowaniu sposób nadruku na tekstyliach, umożliwiający wykonanie niewielkiej ilości kopii i pełne krycie barwą. Napisy wykonane taką techniką charakteryzują się wysoką, fotograficzną jakością, a dodatkowo dużą wytrzymałością. Termodruk jest dochodowy przy średnich albo dużych nakładach i najczęściej stosuje się go w przemyśle reklamowym. Tego rodzaju technologię stosujemy wtedy, gdy niewykonalny jest sitodruk ze względu na układ przedmiotu (np. czapka).
2019/03/25, 09:45