Menu strony

W które rzeczy wyposażony musi być gabinet, w którym wykonywane będą zabiegi kosmetyczne

W pomieszczeniu masażu przy stanowisku do masażu instaluje się umywalkę, dozator mydła w płynie a także sytuuje się ręczniki jednorazowego użycia. Co się tyczy pokoju zabiegowego muszą w nim znajdować się, w celowo wyznaczonym do tego miejscu, środki dezynfekcyjne. Nie można zapomnieć również o zamykanym pojemniku na środki jednorazowego użytku i gaziki albo waciki jałowe. Ponadto na kosmetykach konieczna jest data otwarcia i data ważności.
Pomieszczenie socjalne. Jeżeli w salonie kosmetycznym pracuje jedna osoba, to nie musi być celowo odgraniczonego wnętrza socjalnego dla personelu. Trochę inaczej sytuacja wygląda jeśli zatrudniona będzie chociaż jedna osoba, wtenczas wnętrze socjalne jest obowiązkowe. Co w nim odnajdziemy? Najprawdopodobniej prysznic a także umywalkę. Umywalka jest wymagana, żeby personel posiadał dostęp do wody. We wnętrzu socjalnym musi znajdować się także imbryk i miejsce do konsumowania pokarmów. Jeszcze jeden ważki szczegół, szczotki oraz mopy do podtrzymania czystości w gabinecie muszą wisieć na haczykach czy mogą być schowane do szafy. Należyty sprzęt kosmetyczny Wrocław, Gdynia, Kraków, Warszawa i inne duże miasta oferują od ręki (sprzęt online kupisz na www.cosmed24.pl).
gabinet kosmetyczny
Jakie dyrektywy muszą być zawieszone w dostrzegalnym miejscu? Zacznijmy od instrukcji mycia rąk dla personelu (toaleta (polecamy pędzel z borsuka) dla personelu blisko umywalki), później koniecznie należy wzmiankować o instrukcji reguł dezynfekcji instrumentów, sprzętu kosmetycznego jak też powierzchni płaskich (nieopodal stanowiska do dezynfekcji).


Więcej treści

Czynności pielęgnacyjne dzięki jakim kobiety mogą dbać bardziej o własną urodę

zabiegi pielęgnacyjne
Zabiegi oczyszczające dzięki jakim kobiety mogą zadbać w większej mierze o swoją skórę wskazują na to, iż czują się one po prostu lepiej ze swoją osobą. Nie mają powinności w jakiś sposób wskazywać nikomu swojej atrakcyjności, gdyż regularne odwiedziny w salonie kosmetycznym lub w gabinecie spa naprawdę oferują spodziewane rezultaty.
1 2