Menu strony

Nieco o modnych ubiorach i o ekonomii

W naszym rozwijającym się coraz to intensywniej kraju drogi ekspresowe buduje się dzisiaj aż furkoce. Nic to iż od zaczęcia budowy przez niemałą część czasu z drogą ekspresową blisko mego miejsca zatrudnienia nic się nie działo, a wspomniana służyła za luksusowy spacerniak dla kobiet z maluchami.
odzież
W tym pośpiechu o charakterze ślimaka popularny staje się znowu zapomniany już cokolwiek PRL. Rzecz jasna nie idzie o powroty do praktyk władania z tamtego okresu, ale raczej o modę. Znane stają się książki o owym okresie. Otwierane są restauracje które w nazwie posiadają albo bezpośrednio nazwę PRL czy odwołania do PRL-u, jak na przykład do Fiata 126p czy innego symbolu owego czasów.

Więcej treści

Jeżeli jesteś nowoczesnym pasjonatem mody, uwielbiasz dobrze wyglądać i kochasz zakupowe szaleństwo - warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat nowoczesnych kolekcji i możliwości.

Modelka na wybiegu
W dzisiejszych czasach - moda, sposób ubioru, wielowymiarowość stylu - zostały całkowicie osobną dyscypliną ludzkiego życia. Patrząc na obywateli polskiego państwa - uwielbiamy odpowiednio się prezentować, stylizować się na wzór telewizyjnych osobowości, czy modeli, a nade wszystko kochamy konsumpcjonizm. Jakakolwiek standardowa rodzina, w wolnym czasie i na miarę swoich sposobności wybiera się do centrum handlowego, żeby nie wyłącznie oglądać, lecz również raz na jakiś czas sprawić sobie małe radości.


Najbardziej jednak widać taki trend w modzie. Niczym w czasach młodości mych rodziców, modne dziewczę ubiera się w używane fatałaszki pochodzące z Zachodu. Ongiś, 30 albo 40 lat temu podobne postępowania były powodowane - łagodnie powiedziawszy - niedostatkiem propozycji lokalnych fabrykantów.


Rzecz jasna nie istniała wtenczas taka firma jak importer odzieży używanej (zobacz więcej informacji), a właściwie nie istniał oficjalny handel zagraniczny. Skrycie dało się sprowadzić
ubrania
wiele choć nastręczało to masę znajomości, uporu i sporo gotówki, ale gotówka w PRL-u to był mniejszy kłopot. W każdym mieście wojewódzkim można było spotkać punkty w których sprzedawał niezgodnie z prawem importer odzieży używanej z Zachodu. Do kultury weszły nazwy takie jak Bazar Różyckiego - punkty jakie przez długie lata były oazami normalnej gospodarki. Naturalnie egzystowały one w szarej strefie tolerowanej przez władze bowiem sama władza korzystała z pożytków tychże punktów.

Nie dziwuje przeto zjawisko, że w naszej świadomości do dziś pozostały przekonania że to co zachodnie jest ładniejsze, lepsze nawet gdy wykorzystywane.

Oczywiście dzisiejsza strojnisia nie musi już korzystać z szemranych targowisk, starczy że wybierze się do sklepu z jakim współdziała importer odzieży używanej aby za parę groszy i w parę godzin poszukiwań wyszukać coś interesującego dla siebie. Zarazem będzie modnie ekologiczna, bowiem daruje "drugie życie" używanym ubraniem. Zaspokajamy również w ów sposób potrzebę gospodarności oraz pomysłowości.
Na podstawie danych z: http://scand-all.pl/
2018/02/05, 15:19