Menu strony

Z jakich materiałów mogłyby zostać wykonane obrączki oraz czy mogą być one trwałe?

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, kiedy zapoznaje swoją drugą połówkę i chce z nią spędzić pozostałą część swego życia. Aby tak było, powinien m.in. kupić jej kwiaty i w bardzo romantycznych okolicznościach poprosić ją o rękę.


Potem powinien się udać do salonu złotniczego i dobrać odpowiednie obrączki.


obrączki sklep


Ich kształt, wielkość czy też konkretny materiał, z którego są wyprodukowane to sprawa indywidualna. Oczywiście kandydat na męża mógłby liczyć na pomoc złotnika, który mógłby zaproponować różne odmiany złotego kruszcu, pallad czy też tytan. Oczywiście najbardziej popularne jest złoto, gdyż mogłoby ono posiadać różne kolory (np. żółty, czerwony czy biały) i jest bardzo solidne. Obrączki takie występują w różnych próbach, np. najbardziej popularna jest próba 585, ale może być ona większa (np. 750) lub mniejsza (333 czy też 375). Jeśli chciałbyś zakupić tego typu obrączki - e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Pierscionki-srebrne_Obraczki-478.html - sklep jubilerski z pewnością posiada ich duży wybór. Poza tymi stworzonymi ze złota, niezwykle znane są też obrączki srebrne. Niestety jest to bardziej miękki metal, co powoduje, że jest w mniejszym stopniu trwały. Z tego też powodu najczęściej używa się go w wypadku produkcji obrączek przyjaźni. Najczęściej używaną próbą obrączek srebrnych jest próba 925.


Więcej treści

Spędzanie w sposób aktywny wolnego czasu czyli co można robić z rodziną aby nie siedzieć bez przerwy przed jakimś ekranem.

dowolne
Zarówno dorośli jak i dzieci coraz bardziej się uzależniają od różnego rodzaju ekranów. W pracy często trzeba siedzieć przez wiele długich godzin przed ekranem komputera, po przyjściu do domu załącza się telewizor, a poza tym większość z nas posiada jeszcze jakiś telefon w kieszeni. Niestety wielu ludzi spędza w ten sposób każdą wolną chwilę, nierzadko rezygnując zupełnie z jakiejkolwiek aktywności. I konsekwencją takiego życia są najróżniejsze problemy z wagą, kiepska kondycja i pogorszenie swojego, a tak naprawdę bez żadnych problemów pogodzić można obie te rzeczy, czyli aktywny tryb życia i odpoczynek przed telewizorem czy komputerem. I wcale do tego nie trzeba jakiś wielkich pieniędzy, po sposobów na to, aby aktywnie spędzać wolne chwile jest mnóstwo, wystarczy tylko mieć na to ochotę. Jeśli ktoś ma dzieci, to warto z nimi robić jak najwięcej różnych rzeczy. Najmłodsi uczą się przez przykład, jeżeli ktoś od najmłodszych lat jeździć będą na rowerze, pływać czy też odwiedzać ciekawe miejsca, to zapewne im to pozostanie jak będą dorosłe. Z kolei jeśli wszyscy domownicy będą spędzać wszystkie wolne chwile przy jakimś ekranie, to można być pewnym, aby maluchy później miały inny styl życia niż to, co poznały w swoim domu.


Dla niektórych ludzi pewnym zaskoczeniem mógłby okazać się fakt, że najdroższym surowcem wykorzystywanym do produkcji pierścionków (pierścionek ceramiczny - https://www.bizuteriaperlei.pl/kategoria/pierscionki-ceramiczne) ślubnych jest nie tyle złoto, co platyna. Jej odcień jest zbliżony do srebra. Istotne w przypadku tego tworzywa okazuje się być to, że jest to materiał antyalergiczny.


Jego masa jest większa od pierścionków ślubnych wykonanych ze złotego kruszcu, co w połączeniu z ich większą trwałością powoduje, że platynowe obrączki (niezależnie czy próby 950, czy 600), są stosunkowo drogie. Następnym uznawanym przez jubilerów oraz ich klientów surowcem jest tytan, który cechuje się dużą wytrzymałością. Obrączki z niego są niezwykle wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zarysowania.
2018/06/26, 07:20