Menu strony

Niebezpieczeństwa pojawiające się przy za długim noszeniu szpilek z wysokimi obcasami.

Kobiety uwielbiają chodzić na wysokich obracach, w niektórych odmianach obuwia mają one długość nawet kilkunastu centymetrów. Duża część pań ubierając buty z wysokim obcasem będzie się czuć bardziej atrakcyjnie, sylwetka się wydłuża i przybywa trochę centymetrów. No i zapomnieć nie można o tym, że wysokie obcasy na zgrabnych nóżkach przyciągną spojrzenie chyba większości mężczyzn.
stylowe baleriny
Jednak zakładanie szpilek poza tym, że doskonale wygląda, to niesie za sobą kilka niebezpieczeństw. Oczywiście jeżeli się je będzie zakładać rzadko, to nic groźnego się nie stanie. Jednak jeżeli szpilki staną się najczęściej używanym obuwiem, to w takich przypadkach należy trochę uważać i w razie pojawienia się jakiś kłopotów ograniczyć ich noszenie. Najbardziej dokuczliwą dolegliwością związaną z zakładaniem szpilek są bóle pleców. W czasie chodzenia z wysoko podniesionymi stopami kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, to będzie prowadzić do przeciążenia mięśni i w końcowym efekcie do mocnego bólu, który w skrajnych przypadkach może uniemożliwić chodzenie.

Kolejnymi objawami związanymi z zza długim zakładaniem butów na wysokim obcasie są halluksy i żylaki. Przez to, że noga będzie przeciążona i mocno ugniatana, to u dużej części pań bardzo często może dochodzić do takich zaburzeń. Ubierając zbyt wysokie szpilki będzie się też ryzykować możliwością skręcenia kostki, ponieważ czasami bardzo łatwo stracić w nich równowagę. Oczywiście wszystkie wymienione wyżej rzeczy większości kobiet nie przekonają aby zrezygnowały z noszenia szpilek, lecz może spowodują, że będą one rzadziej ubierane.


Więcej treści

Topowe obuwie sportowe

But
W dzisiejszych czasach to, jakie masz buty szalenie dużo o Tobie mówi. Dlatego pamiętaj by były one czyste, to w pierwszej kolejności mówi wiele o właścicielu, później dopiero możemy dostrzec to, jakiej marki jest dane obuwie.

Buty, wiązanie
Oprócz tego ważne będzie, co się nosi po ściągnięciu szpilek, dobrze jest po kilku godzinach spędzonych w niewygodnej pozycji ubrać buty, w których stopy będą mogły odpocząć.

Stale niezbędna wydaje się być wiedza z różnych dziedzin. Wtedy najnowszy wpis (http://dortex.pl/) przyda się każdemu. By ją zdobyć, możemy przejrzeć artykuł pod wskazanym linkiem.

Doskonale w tej roli będą się sprawdzać przykładowo mokasyny damskie. Buty te są bardzo wygodne, łatwo się zakładają, a przez to że posiadają płaskie obcasy, to stopy mogą w nich doskonale wypocząć. Mokasyny najczęściej szyje się z naturalnych skór, numbuku lub zamszu, a dostępne są w licznych wersjach stylistycznych - wejdź na stronę
.
2019/08/12, 07:06