Menu strony

Dawniej spodnie dżinsowe służyły głównie robotnikom, obecnie nosi je prawie każdy, a ich historia jest fascynująca

Jeden z północnoamerykańskich twórców odzieży postanowił zrobić coś interesującego – stworzył spodnie jeansowe tak ciężkie i grube, iż trzymały pion same, bez żadnej pomocy. Dżinsy te były około trzy razy grubsze, aniżeli normalne dżinsy sprzedawane w salonach. Ciekawe co powiedzieliby na ten wynalazek kowboje z dawnych lat?

Bez wątpienia
jeansy damskie
dżinsy wciąż są na topie. Jest tak nieprzerwanie od dziewiętnastego wieku. Aktualnie, mierząc w salonach jeansy damskie wrangler (DENIM BASE) czy męskie jeansy lee, nie rozmyślamy raczej o tym, skąd pochodzą, ich obecność jest dla nas tak naturalna, jak świecące słońce. Tkanina, z której się je robi to denim, był on już używany w epoce odrodzenia, jednak to dopiero czasy rozwoju przemysłu i okres poszukiwania złota w Ameryce zagwarantowały mu sławę, którą cieszy się do teraz. Amerykańscy pionierzy nie mogli obejść się bez spodni wytrzymałych oraz wygodnych, nie da się wszakże przeżyć w ciężkich warunkach mając na sobie tylko cienkie ubrania. Prawdziwa moda na spodnie jeansowe nastała dopiero w dwudziestym stuleciu, kiedy szturmem podbiły Hollywood, a później stały się symbolem niepokornej młodzieży lat 60. i 70. Obecnie prawdopodobnie wyda się to zabawne, lecz w przeszłości za noszenie spodni dżinsowych można było zostać usuniętym z uczelni. W latach 90. sława tych spodni trochę zmalała, aby znowu wzrosnąć w pierwszych latrach XXI wieku, między innymi za sprawą topowej modelki, Kate Moss, która wypromowała trend na rurki. Obecnie nikt chyba nie zakwestionuje ich wiodącej pozycji na rynku modowym. Modne jeansy damskie wrangler albo lee to nabytek na wiele lat, a przy tym ubranie wszechstronne, które z łatwością można połączyć z tym, co akurat mamy w szafie. Koniecznie sprawdź:
dżinsy
czytaj pełen artykuł.


Więcej treści

Kolekcja zimowa dla całej rodziny

ubrania Charles Vogele
Kolekcja Casablanca
Damska:
"Winter College"

To kolekcja inspirowana prawdziwym życiem studenckim.

Wydaje się mało prawdopodobne, żeby jeansy straciły na popularności w najbliższej przyszłości. Co najwyżej zmieni się sposób ich noszenia albo preferowane dodatki. Przecież przymocowywaliśmy już do jeansów ćwieki, robiliśmy w nich nacięcia, kto wie, co przyniesie przyszłość. Poza tym, nawet jeżeli skończymy z zakładaniem jeansowych spodni, to przecież są dostępne ciągle dżinsowe kurtki, torebki i tenisówki. Nie każdy wie, że denim używany jest też jako materiał na fotele w samochodach lub klosze. Głównym wytwórcą tego materiału są Chiny.
2018/09/24, 14:55