Menu strony

Srebro jako metal szlachetny, po jaki niezwykle chętnie sięgają projektanci

Dobór biżuterii jest zależny od upodobań i zasobności portfela nabywcy. Ze względu na własne właściwości takie jak elastyczność, także piękny połysk wynikający z niezwykle dużego współczynnika odbicia światła, srebro znalazło przeznaczenie do produkcji nie tylko biżuterii.
galeria handlowa


Srebro jest metalem szlachetnym, po który projektanci biżuterii niezwykle chętnie sięgają. Srebro jest o wiele bardziej plastyczne i wyśmienicie łączy się zarówno z kamieniami, jak i metalem, bądź nawet złotem.


Srebro jest metalem szlachetnym, jednak niestety matowieje pod działaniem niektórych związków. Ażeby tego uniknąć i chronić cenną biżuterię ze srebra przed korozją, pokrywa się przestrzeń delikatną warstwą tlenku srebra. Jest to utlenianie, jakie pełni również działania dekoracyjne. Srebro oksydowane nie zmienia swego wyglądu, nie ciemnieje, nie wymaga czyszczenia. Srebro ochrania się także rodowaniem. Jest to przykrywanie lekką warstwą rodu. Rod jest metalem szlachetnym kosztowniejszym od platyny, odznacza się dużą twardością i wytrzymałością na ścieranie i działanie wody, powietrza i kwasów, dzięki czemu biżuteria nim pokryta długo zostaje jak nowa. Rodowane srebro odróżnia się znacznym blaskiem, co czyni taką biżuterię sporo bardziej luksusową, gdyż wizualnie całkowicie kopiuje białe złoto.


tuniki


Biżuteria srebrna to wachlarz modeli i stylów. Z tak obszernej gamy każdy znajdzie coś dla siebie i bez kłopotu dopasowując srebrną biżuterię do wielu strojów i na każdą okazję.
Srebro w łatwy sposób rozjaśni każdą stylizację bez ryzyka przytłoczenia jej. Srebrna biżuteria stanowi znakomitą propozycję dla każdych pań, które uwielbiają się czuć wyjątkowo i elegancko.
2022/08/05, 07:44