Menu strony

Sztyblety dla mężczyzn i suknie wizytowe dla pań: czym kierować się podczas wyboru?

Sztyblety kojarzą się przede wszystkim z butami przeznaczonymi do jazdy na koniu. Teraz jednak te płaskie oraz krótkie buty noszone są na sporo przeróżnych okazji. Sztyblety męskie zostały zaprojektowane jako obuwie , które będzie stosowane do jazdy konnej. Stąd ich specjalnie wymyślony krój: cholewki sięgające troszkę ponad kostki, płaska podeszwa oraz brak sznurowadeł. Naprawdę szybko sztyblety męskie zaczęli nosić nie tylko fascynacji jazdy na koniu.


buty męskie
Okazało się bowiem, że są one niezwykle wygodne, że pasują do bardzo wielu stylizacji. Nie ma się więc co dziwić, że producenci bardzo szybko byli w stanie odpowiedzieć na popularność tych butów. Na sklepowych półkach zaczęły pojawiać się sztyblety nie tylko z naturalnej skóry, ale również ze skóry ekologicznej. Co więcej, niezwykle często zaczęły je nosić też kobiety. Te dla kobiet niezwykle często są ozdobione ażurowymi wzorami układającymi się w kształt rozety. Idealne połączenie to sztyblety oraz garnitur (garnitury męskie ślubne noor) zarówno w wydaniu męskim, jak i dla pań. Idealnie sprawdzają się także w połączeniu z dżinsami. Oczywiście odważne przedstawicielki płci pięknej decydują się zakładać je nawet do spódnic. Przynajmniej jedna sukienka wizytowa bądź koktajlowa musi znaleźć się w szafie każdej pani. Dobrze dopasowana sukienka wizytowa będzie ubiorem na każdą okazję, będzie ją można ubierać zarówno do pracy, oraz na oficjalny bankiet. Kupując określony model sukienki wizytowej kobiety muszą zwrócić uwagę, z jakiej tkaniny została uszyta. Nie może to być materiał zbyt toporny.


sukienka wizytowa
Należy postawić więc na sukienki, które zostały wykonane z atłasu, jedwabnego weluru bądź żorżety. Dobrze sprawdza się także aksamit oraz jedwab. W zależności od tego, z jakiej okazji decydujemy się na sukienkę wieczorową, dobieramy jej długość. Nawet jednak na przyjęcie mające miejsce wczesnym wieczorem nie warto decydować się na mini. Kolejna kwestia to krój sukni. Zbyt ogromny dekolt nie jest dobrym pomysłem. Obecne przedstawicielki płci pięknej niezwykle rzadko są nastawione na kupno sukienki wieczorowej z czarnego materiału. Chętniej decydują się fioletowe, granatowe, czy różowe. Ozdobą takiego ubioru powinna być dopasowana torebka.
2022/07/13, 07:55