Menu strony

Jak odzyskać formę po ciąży?

Jak odzyskać formę po ciąży?
Po urodzeniu dziecka ciało kobiety zmienia się diametralnie. Przeglądając się w lustrze, zastanawiamy się co zrobić, aby skutecznie pozbyć się niedoskonałości i w bezpieczny sposób odzyskać figurę.

Gdy minęły już pierwsze tygodnie odkąd nasz maluch pojawił się na świecie, nadszedł czas by zadbać o siebie. Niestety często pozostałością po okresie ciąży jest nadmiar tkanki tłuszczowej, obwisła skóra czy rozstępy. Takie zmiany w wyglądzie mogą prowadzić do gorszego samopoczucia, kompleksów, a nawet zaburzeń poczucia własnej wartości. Dlatego warto odpowiednio temu przeciwdziałać i w miarę naszych możliwości rozpocząć treningi, najlepiej od lekkich ćwiczeń czy nawet spacerów. Istotna jest też prawidłowa dieta. W zależności, czy karmimy dziecko piersią czy też nie, dobierzmy odpowiedni jadłospis, który będzie pełnowartościowy i zbilansowany.

Niedoskonałości ciała pozostałe po ciąży są zazwyczaj nieuniknione i mimo prowadzenia zdrowego trybu życia, nie tak łatwo jest się ich pozbyć. Mimo to, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom medycyny estetycznej, możliwe jest znalezienie alternatywnego sposobu, który pomoże nam wrócić do pełnej formy. Nie muszą to być wcale inwazyjne, chirurgiczne zabiegi. Do wyboru mamy wiele metod pozwalających na udoskonalenie kondycji naszego ciała. Wśród zabiegów dedykowanych młodym mamom dostępny jest specjalny program „Body after baby”. - To specjalna procedura oparta na technologii VelaShape™, która łączy cztery źródła energii: prąd RF, podczerwień, podciśnienie oraz masaż mechaniczny – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. - Wystarczy 4-6 zabiegów, aby pozbyć się nagromadzonej w trakcie ciąży tkanki tłuszczowej. Obwód ciała można zredukować nawet o 7 cm. Dodatkowo VelaShape™ pozwala ujędrnić skórę wybranych partii ciała: brzucha, ud czy bioder – dodaje ekspert. Istotą takiego zabiegu jest innowacyjna procedura polegająca na podgrzewaniu komórek tłuszczowych dwiema rożnymi metodami. Zabiegi można wykonywać niezależnie od pory roku, czy też typu i kolorytu skóry. Ważne jest również, że bezpośrednio po zabiegu możemy wrócić do normalnych zajęć. Metoda ta nie wymaga bowiem rekonwalescencji, nie stosuje się też przy niej znieczulenia. Zabiegowi można poddać się zwykle już po 3 miesiącach od rozwiązania, ale najlepiej skonsultować się wcześniej z lekarzem, aby upewnić się, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań.

Chociaż to potrzeby malucha stają się najważniejsze, nasze samopoczucie też jest bardzo istotne. Nie bez powodu mówi się, że zadowolona mama, to również szczęśliwe dziecko. Dlatego zorganizujmy nasz rozkład dnia tak, aby wygospodarować chociaż trochę czasu na ćwiczenia, drobne przyjemności czy zabieg kosmetyczny. Dobry plan pomoże nam pogodzić dwie role – tak kobiety, jak i matki.
Na podstawie danych z: Agencja Royal Brand PR
Wprowadził: Magdalena Biront
2012/06/21, 13:23