Menu strony

Kolekcja Reebok x Basquait

Kolekcja Reebok x Basquait
Reebok Classics rozbudowuje w tym sezonie linię Affili’Art prezentując kolekcję Reebok x Basquait, przygotowaną pod okiem Swizz Beatza.

Swizz, który od dawna jest wielkim entuzjastą Basquiata, w sezonie jesień/zima 2011 połączył swoją fascynację jego dziełami z zaangażowaniem w rozwój marki Reebok i przeniósł elementy twórczości swojego mistrza na produkty międzynarodowej marki sportowej.

Wprowadzenie kultowych grafik Basquiata do kolekcji Reebok x Basquiat wiosna/lato 2012 przygotowanej pod okiem (zobacz czytaj w serwisie) Swizz Beatza zaowocowało powstaniem ubrań i butów wyróżniających się jasnymi kolorami, barwnymi grafikami i logotypami ze stonowaną kolorystyką w tle.

Styl każdego elementu kolekcji tworzą przemyślane połączenia oryginalnych grafik z wyjątkowymi motywami – jak np. dinozaur na górnej części tyłu koszulki, czaszka na bluzie Henley i charakterystyczny dla twórczości Basquiata motyw korony na butach Pump Omni Lite i Workout Low Plus.

O najnowszej kolekcji Swizz Beatz mówi: „To dla mnie wielki zaszczyt, że już po raz drugi miałem możliwość pracować z dziełami Jeana-Michela Basquiata i z utalentowanym teamem projektantów Reebok, który jest dla mnie jak rodzina. Dostępna w najbliższych miesiącach kolekcja będzie niczym dzieło sztuki.”

“Jestem zafascynowany tą kolekcją. Wyjątkowe połączenie marki Reebok i twórczości Basquiata? Znów mogę powiedzieć: „It’s show time!”.

Kolekcja Reebok x Basquait


Todd Krinsky, Vice President of Reebok Lifestyle and Entertainment dodaje: „Kolejny świetny sezon dla marki Reebok! Praca z dziedzictwem Jeana-Michela Basquiata i tym razem została naznaczona śladem wyjątkowego talentu Swizza jako projektanta i kreatora. Kolekcja Reebok Affili’art na sezon wiosna/lato 2012 to ucieleśnienie wizji Jeana-Michela w sylwetkach kultowych produktów Reebok. Tej koncepcji towarzyszy kreatywna wizja Swizz Beatza.

Kolekcja Reebok x Basquiat przygotowana pod okiem Swizz Beatza wiosna/lato 2012 w Polsce dostepne bedzie w sklepach firmowych Reebok w CH Leclerc w Rzeszowie, CH Sandecja w Nowym Sączu oraz w sklepie multibrandowym Szopex w Olsztynie.
Na podstawie danych z: Reebok
Wprowadził: Michał Kępiński
2019/08/21, 16:04