Menu strony

Odżywcza pomarańcza – Flower Water Orange

woda kwiatowa
Wszyscy kochają pomarańcze – ich soczyście słodki, niespotykanie orzeźwiający miąższ przez cały rok oczarowuje nas niepowtarzalnym smakiem i ożywczym aromatem. Przywodzi na myśl lato – spędzane w owocowych gajach egzotycznych krain, pełne owiewającej twarz lekkiej bryzy, niosącej ze sobą subtelną woń kwitnących drzew. Niezwykłą moc pomarańczowych kwiatów odkryła również kosmetyka – możemy z niej korzystać dzięki niepowtarzalnemu kosmetykowi ORGANIQUE – Flower Water Orange.

Pomarańczowa woda kwiatowa to, obok lawendy, róży i geranium, jeden z czterech orzeźwiających kwiatowych kosmetyków przygotowanych przez Organique. Wszystkie stanowią tzw. hydrolaty, czyli kwiatowe wody powstające jako drugi produkt w procesie uzyskiwania olejków zapachowych. Są one skroploną parą wodną, której używa się w procesie destylacji roślin, zawierają więc niewielkie ilości eterycznego wyciągu oraz wywar z roślin.odwiedź laser do usuwania tatuaży laser do usuwania tatuażyWody kwiatowe mają bogaty, zbilansowany skład – zawierają wszystkie cenne substancje odżywcze żywych roślin w ich naturalnych proporcjach. Odczyn hydrolatów jest zbliżony do odczynu ludzkiej skóry, mają więc wiele właściwości pielęgnacyjnych.

Kwiaty pomarańczy są w kosmetyce naturalnej jednym z najbardziej ekskluzywnych i poszukiwanych surowców – świeże płatki, zbierane ręcznie w początkowej fazie otwierania się pączków poddaje się destylacji, w wyniku której powstaje woda aromatyczna i olejek zwany "neroli". Ceni się przede wszystkim lekki, gorzko – słodki zapach tych kwiatów oraz ich właściwości odświeżające, nawilżające i łagodnie tonizujące. Flower Water Orange firmy Organique to esencja ich dobroczynnego działania. Obecna w nim prowitamina A, popularnie zwana beta-karotenem normalizuje keratynizację naskórka, a promotor dyfuzji zwiększa skuteczność transportu składników aktywnych przez naskórek. Uzyskiwany z kwiatów pomarańczy hydrolat zawiera D-limonen – związek ten, czynnie hamując aktywność enzymu elastazy, zapobiega degradacji elastyny – białka odpowiadającego za sprężystość oraz jędrność skóry. W bogatym składzie Flower Water Orange są również terpeny, kwasy organiczne oraz alkaloidy, które, dzięki antyoksydacyjnemu oddziaływaniu powstrzymują przedwczesne starzenie się skóry.

Flower Water Orange firmy Organique daje nam przede wszystkim odświeżenie w ciągu dnia, a w czasie letnich upałów świetnie sprawdza się w funkcji toniku. Przeznaczona jest do każdego rodzaju cery, szczególnie dobrze działa na tę wrażliwą, naczyniową i pozbawioną blasku, a także tłustą i mieszaną, którą łagodnie rozjaśnia i tonizuje. Pomaga w delikatnym oczyszczaniu oraz łagodzeniu podrażnień, niwelując przebarwienia i lekko ściągając. Równie cennym działaniem wyciągu z kwiatów pomarańczy jest orzeźwiający wpływ jego zapachu – delikatną dozę tego aromatu zawiera również kosmetyk Organique, łagodnie stymulując umysł, dając poczucie relaksu i dobrego samopoczucia.

Flower Water Orange firmy Organique to doskonały pomysł na cały rok. Doskonale odświeży i ochłodzi rozgrzaną skórę w upalny letni dzień, a zimą nawilży przesuszony naskórek, łagodząc podrażnienia i delikatnie kojąc. Orzeźwienie to będzie nam towarzyszyć w każdej chwili, pobudzając zmysły, poprawiając nastrój i przenosząc w letni klimat gajów pełnych kwitnących pomarańczowych drzew.

Flower Water Orange
Producent: ORGANIQUE, poj.: 125 ml, cena: 34 zł.

Firma Organique istnieje od 1999 roku, a od 2005 również na rynkach europejskich, takich jak Norwegia, Niemcy, Francja. Jest to polska firma rodzinna. Przedmiotem działalności firmy Organique jest produkcja wyrobów kosmetycznych charakteryzujących się niepowtarzalnymi właściwościami i wyjątkowym składem. Oferta firmy Organique skierowana jest do profesjonalistów branży kosmetycznej jak i do użytkowników indywidualnych odwiedzających sklepy z kosmetykami naturalnymi. Priorytetem firmy jest zachowanie wysokiej jakości produktów oraz dbałość o każdy szczegół. Każdy produkt Organique posiada unikalną formułę oraz niezaprzeczalne walory pielęgnacyjne, zapachowe i estetyczne. Firma Organique słucha uważnie swoich klientów, rozważa ich sugestie, by w odpowiedzi na pojawiające się oczekiwania i potrzeby, nieustannie poszerzać gamę produktową.

Produkty dostępne w sieci sklepów Organique oraz w Mydlarniach na terenie całego kraju.
Oganique, ul. Siemianicka 59, 55-120 Oborniki Śląskie.
Na podstawie danych z: CLASSEN-POL SA
2022/03/10, 07:01