Menu strony

Czy możliwe jest efektywnie wyprostować włosy?

Współczesna moda na proste włosy przyczyniła się do tego, iż wiele osób nabywa prostownice do włosów, które dają szansę na samodzielne i codzienne ułożenie fryzury w domu. Przy wyborze prostownicy należy jednak zwrócić uwagę czy nie pogorszy stanu ona zbytnio włosów.
Powłoka prostownicy musi ustrzec nasze włosy przed wysoką temperaturą. Gatunek powłoki prostownic dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów
Wadliwa jakość prostownicy może nie tylkobyć powodem uszkodzenia struktury naszych włosów, ale i uniemożliwić efektywne prostowanie. Gdy włosy mają zamiłowanie do lokowania, lakier do włosów po prostowaniu może utrwalić fryzurę. Lakier do włosów powinien być rozprowadzony równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie skleiły.Ważna jest też odpowiednia suszarka do włosów.

Więcej treści

Mocne włosy w 10 dni?

Pantene
Mocne – bardziej odporne na uszkodzenia spowodowane szczotkowaniem i stylizacją włosy w nieco ponad tydzień?


Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów nie powodują zbytniej ciężkości włosów, pozwalając na zachowanie plastyczności włosa. Żel w większości wypadków pozwala na układanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich włosów. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt ekspresowo, umożliwiając układanie niespotykanych fryzur. Na rynku spotykane są również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Z kolei stosowanie specjalistycznych odżywek i szamponów regenerujących sprawi, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą piękne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające kondycję włosa.

Wykorzystując suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować lekko falujące i dopiero coumyte włosy. Taki sposób modelowania włosów nie musi być jednak koniecznie efektywny. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym trwalszego utrwalacza trzeba rozprowadzić na włosy. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj skutków prostowania już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne używanie farby do włosów color touch może skutkować tym, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją urodę, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały skutek, ale zaliczane są do fachowych kosmetyków fryzjerskich. Czasami powinno się dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej predyspozycji.
2019/07/03, 07:04