Menu strony

Nadchodzi sezon komunijny

stół
Zbliża się okres, gdy dzieci przystąpią do pierwszego sakramentu. Komunia, gdyż o niej piszemy, to takie zjednoczenie dziecka z Bogiem. Przed tym ceremoniałem religijnym dzieciaki chadzają na lekcje, aby przyswoić sobie sens tego sakramentu. Ty też, jako rodzic, musisz się właściwie przygotować.

Zastanów się, czy pragniesz urządzić maluchowi uroczystość domową. Możesz sprosić członków familii, by mieć razem kolację.

Zaintrygował Cię powyższy komentarz spod linku? Jeśli go nie aprobujesz, to namawiamy do polemizowania. Każda dyskusja jest pozytywna.

Nie zapominaj jednakże, że to młody człowiek musi być w sercu uwagi tego dnia – przecież to jego I komunia. Nie zapominaj również, że dorośli powinni dawać godny naśladowania przykład, więc nie stawiaj na uroczystym stole napojów alkoholowych.

Więcej treści

Suknie ślubne i komunijne - jak wybrać wymarzoną kreację?

Panna młoda z bukietem
Aktualnie czasopisma wystawiają nam wiele dostępnych modeli sukien komunijnych i ślubnych. Wybór jest tak gigantyczny, iż kłopotliwie jest się szybko zdecydować na wyłonienie tej wyjątkowej kreacji. Jest to tak samo znaczące dla przyszłej Pani Młodej jak i dziewczynki udającej się do Pierwszej Komunii, każda z nich bowiem chce wyglądać spektakularnie.


pierwsza komunia święta
Inną rzeczą, jaką musisz uczynić przed tym doniosłym wydarzeniem, jest wybór ubrania dla dzieciaka. Suknie komunijne spotkasz w sklepach w różnych krojach i odcieniach. Trzeba jednakże zdecydować się na wyważone kreacje – wiedz, że Zbawiciel preferował skromny styl życia. Nie są nieodzowne jakieś bogate dodatki do komunii, wystarczy prosta, biała suknia dla dziewczynki. Chłopcu możesz kupić schludny garnitur, najlepiej w kolorze granatowym.

Właściwie sprawa ubioru zależy od parafii. Nieliczni światli i rozumiejący istotę Pisma Świętego kapłani decydują, by w ich kościele dzieci szły do sakramentu świętego w podobnych, skromnych wdziankach. Alby są skromne i prezentują się naprawdę godnie.

Miej na uwadze, że Pierwsza Komunia jest ceremonią o charakterze religijnym. Nie musisz z tej przyczyny dawać dziecku cennych upominków. Kluczowe jest tu przeżywanie duchowe. Jeśli w skromny sposób zorganizujesz te wielkie wydarzenie, dasz młodemu człowiekowi dobry przykład.

Miałeś możliwość, aby tutaj przejrzeć interesujący news? Liczysz na więcej? Zatem naciśnij hiperłącze (https://effectafter.com/) i przejdź na inną witrynę z podobnymi wątkami.

W obecnych czasach pierwsze komunie stały się zwyciężone przez materializm. Maluchy nie pojmują przesłania tego święta, czekają jedynie na obiecane bogate podarki. A opiekunowie robią z sakramentu okazję, by pokazać bogactwo.
2020/11/29, 07:21